Wrzesień 2023

Trzydniowe seminarium i warsztaty GeoSen

W środę 20 września 2023 roku o godzinie 11:30, kierownik projektu GeoSen – prof. Józef Hernik rozpoczął trzydniowe seminarium i warsztaty pt. Sztuczna inteligencja i geodane dla sensybilizacji lokalnych społeczności na rzecz zrównoważonego rozwoju przestrzennego. Seminarium odbyło się na Wydziale Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, ul. Balicka 253B. Profesor J. Hernik przywitał Dziekana Wydziału – dr hab. inż. Leszka Książka, prof. URK, konsorcjantów z Uniwersytet Technicznego w Darmstadt, CORAmaps oraz GEOMATIC Michał Wyczałek–Jagiełło. W seminarium wzięli udział Michał Wyczałek-Jagiełło oraz Michał Dehmel z firmy GEOMATIC; Luisa Ritter, Julien Kogel i Prof. Dr.-Ing. Hans-Joachim Linke z TU Darmstadt oraz Dr. Markus Huhn z CORAmaps. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie reprezentowali także: dr hab. inż. Tomasz Salata, prof. URK (Prodziekan ds. Kierunków: Geodezja i Kartografia oraz Gospodarka Przestrzenna), dr inż. Anita Kukulska-Kozieł, prof. URK, dr inż. Katarzyna Cegielska oraz dr inż. Karol Król, prof. URK. W kolejnych dniach seminaria i warsztaty odbyły się w gminach Wielka Wieś oraz Michałowice (woj. małopolskie).

# # #

Od lewej: członkowie konsorcjum GeoSen przed budynkiem URK WIŚiG (ul. Balicka 253C); seminarium oraz warsztaty w gminach Wielka Wieś oraz Michałowice. Fot. Karol Król

Galeria fotografii trzydniowe seminarium i warsztaty GeoSen: 1) pierwszy dzień warsztatów, 20.09.2023 r., Wydział Inżynierii Środowiska i Geodezji URK; 2) drugi dzień warsztatów, 20.09.2023 r., Gmina Wielka Wieś, 3) trzeci dzień warsztatów, 22.09.2023 r., Gmina Michałowice.

W trakcie spotkań projektowych dyskutowano o rezultatach prac projektowych oraz komercjalizacji produktów. Seminaria i warsztaty odbyły się w ramach cyklu spotkań konsorcjantów projektu GeoSen.

Do pobrania program seminarium (PL)

Seminar program (ENG)

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie